1. Zimní olympijské hry na DM

Cože cože? 1. Zimní olympijské hry v interiéru?? No ano a to přímo u nás na DM! Skoky na lyžích, bobování, hokej, biatlon i párové krasobruslení, to vše jsme pod tou naší panelákovou střechou zvládli. A jak že jsme to dokázali? Ne, opravdu jsme nejezdili na bobech ze schodů, ani jsme podlahu chodby nepolévali olejem pro lepší skluz  na krasobruslení, jak někteří studenti navrhovali 😀 Naopak drželi jsme se zuby nehty vnitřního řádu DM, aby celé hry proběhly bez jediného zranění a to se nám také povedlo. No a jak že se nám podařilo rozhýbat ty naše lenochy? Samozřejmě první cenou, která byla v podobě obří pizzy dle vlastního výběru.

Olympiáda začínala tradičně zahajovacím ceremoniálem – proslovem prezidenta pořádající země (Bc. Lukášová), přednesením pravidel předsedou MOV (sl. Kmitovská) a složením slibu sportovců i rozhodčích (Bc. Balharová). V neposlední řadě také hrdě dorazila olympijská štafeta s pochodní (Petr Junek) a za zvuků hymny byl zažehnut olympijský oheň. Hry byly započaty!

Nemilosrdný souboj neznajíce bratra se konal na všech stanovištích, děvčata zastupující Norsko vybírala boby zatáčky mezi kužely, až se dech tajil. Japonský team předvedl neuvěřitelnou koncentraci při skoku na lyžích a děvčata zastupující zemi bez sněhu, Jemen, se na biatlonu nenechala nijak zahanbit. Copaté Dánky neohroženě mávaly hokejkami ve snaze vybojovat v nájezdech co nejvíce bodů. Ovšem neskutečným zážitkem pro porotu i publikum bylo párové krasobruslení. Somálský team překonal svým výkonem veškeré dosavadní soupeře a několika efektními zvedačkami se tak posunul blíže k vítězství.

Netrvalo to ani dvě hodiny a porota se sešla k výsledkům, počítalo se, až se z hlav kouřilo, hodnotilo se vše – výkony, body, časy, celková vizáž sportovců i jejich přednes. Sportovci nedočkavě přešlapovali na klubovně. A kdo že to tedy nakonec vyhrál? Jak jinak než Češi!!!! Na stupínky vítězů se tak postavily Češky a to na první místo, Somálci na druhé místo a Japonci na místo třetí. Předáním medailí i hlavních cen bylo vše dokonáno. Myslelo se však na všechny, a protože účelem není vyhrát, ale zúčastnit se, tak byly nachystané i ceny útěchy pro ostatní sportovce. Nikdo tak neodcházel smutný.

Už teď se těšíme na 1. Letní olympijské hry na DM 🙂

28946066_992709607552989_2046703816_o 29251192_992709337553016_1835210641_o 29251102_992709427553007_870413081_o 28946647_992709384219678_361829634_o

Na intru to žije …….

Přestože příroda v lednu a v únoru, tvrdě spí zimním spánkem, my na domově mládeže rozhodně nelenošíme! Vždy je zde spousta toho, co se dá podniknout i v nevlídném zimním počasí. Chodíme do haly hrát florbal a fotbal, také zajdeme rádi za fandit našemu hokejovému týmu HC RODOS. Náš kulturní rozhled se vždy rozšíří návštěvou místního divadla, kde se často hrají známé divadelní hry pražských divadel. Vychovatelky nám čas od času uspořádají výlet do kina CineStar v Hradci. Abychom se na domově mládeže nenudili a něco se naučili, pořádáme s našimi super vychovatelkami různé aktivity jako například vyrábění hřejivých polštářků nebo výrobky z keramiky. Když nás přepadne mlsná, něco si uvaříme nebo upečeme. Abychom se trochu hýbali, vyjdeme si na bowling, a komu nevoní bowling, může navštívit posilovnu, běžící pásy nebo ping-pong. Pro zpestření odpoledne pro nás vychovatelky pořádají různé besedy a přednášky, například o Sebedůvěře a sebeúctě, a neméně zajímavé sezení spojené s přednáškou a filmem o holocaustu. Zkrátka-kdo chce ten se u nás nenudí!

Marek Pavlíček  2.A      Dominika Nováková 2. D